2020-03-27 11:11:11

VOLEBNÍ VALNÁ HROMADA ZAHÁJILA NOVOU PĚTILETKU

Slavnostní valnou hromadu přivítala v sobotu 11. ledna 2020 v podvečerních hodinách nedávno zrekonstruovaná Restaurace na radnici. Valná hromada bývá jednou ze stěžejních povinností dobrovolného hasiče. Ano, i v dobrovolném spolku jsou povinnosti.

To letošní setkání bylo oproti jiným létům o něco slavnostnější. Bylo totiž volební. Každých 5 let je volen nový výkonný výbor v čele se starostou sboru.

Starosta sboru, Jaromír Mikuška, přivítal členy i hosty ze spřáteleného sboru a to z SDH Cvrčovice. Následovalo samotné jednání valné hromady, které bylo svižné, neb členové dosavadního výkonného výboru přípravu VH a ani svých zpráv nepodcenili. Ve svých zprávách zhodnotili nejen předcházející rok, ale i samotnou pětiletku, předali vyznamenání. Následně společně s ostatními členy sboru vytvořili plán práce pro rok letošní. Jako každý rok následovala diskuze a závěrečné usnesení.

Jak bylo psáno na počátku tohoto povídání, letošní setkání mělo ale přeci jen trochu jiný průběh. Volby nového VV SDH proběhly také svižně. Volba byla veřejná. Všechny návrhy, včetně návrhů do vyšších orgánů SH ČMS (konkrétně do řad okrsku č.3 a VV OSH Břeclav), byly přítomnými členy valné hromady řádně schváleny. Nový, o tři členy rozšířený, výkonný výbor se (staro)novým starostou poděkoval přítomným za důvěru a starosta pozval všechny přítomné na zaslouženou večeři.

Veškeré důležité informace o složení výboru, plánu práce a usnesení najdete níže.

Nový rok 2020 je již v plném proudu. Mnohé před námi tají. Ale jedno určitě ne. Bez práce to nepůjde ani při činnosti dobrovolného hasiče. A nezapomeňte, společně to zvládneme. Nejen současnou pandemii koronaviru. Opatrujte se a dávejte na sebe a své blízké pozor.

Zpráva o činnosti za období 2015 - 2019

Ocenění členů za rok 2019